Radek Kubiš

Tanec mě provází již od roku 1999, kdy jsem se začal věnovat standardním a převážně latinskoamerickým tancům. Po ukončení soutěžní dráhy jsem se začal věnovat přípravě a trenérství dětí a mládeže, individuálním lekcím a taneční průpravě párů k účasti na tanečních závodech pro TK Fortuna Zlín. Několik let jsem vedl taneční kurzy pro mládež, dospělé a seniory. V oblasti tancování jsem se dále vzdělával a získal licenci trenéra a porotce, kterou jsem následně rozšířil také o licenci pro taneční a pohybovou terapii.
V roce 2006 jsem společně s Klárou založil taneční školu SalsaZlín, kde vyučuji taneční styly salsa, merengue, bachata, zouk, west coast swing a další. Vedu kurzy pro párové tancování, sólo tancování – styling a individuální lekce. Ve spojení s tancováním se zabývám organizaci společenských akcí jako například taneční večery, plesy, párty, firemní akce, víkendové taneční pobyty pro páry i jednotlivce. Věnuji se přípravě choreografie párových i skupinových vystoupení, kterých se sám účastním.
Tancování mi změnilo život a je mou součástí. Vše, co mi tanec dává, se snažím předávat dál, aby lidé zapomněli na každodenní starosti a uvolnili se psychicky i fyzicky. Tančím, abych žil!